SUSSEX JUNIOR CLOSED 2008

GIRLS UNDER 13 MAIN DRAW

 

A

B

C

 

 

NAME

Isobel Standivan

Harriet Boyle

Charlotte Allcock

TOTAL

Isobel Standivan

 

0

0

0

 

Harriet Boyle

3 5,6,3

 

2

5

 

Charlotte Allcock

3 11/1, 11/4,11/6

3 11/7,4/11,11/13,11/7,11/4

 

6

 

SUNDAY 28/9

C v B

10.20AM CT 5

A v C

12.20PM CT 4

A v B

3PM CT 1

 

 

 

 

 

 

SUSSEX JUNIOR CLOSED 2008

 

GIRLS UNDER 15 MAIN DRAW

 

 

A

B

C

 

NAME

Martha Possegger

Harriet Boyle

Liana Brroksbank

TOTAL

Martha Possegger

 

3 5,1,3

3-0 1,1,2

6

 

Harriet Boyle

0

 

3 10/12,11/3,11/8,11/9

3

 

Liana Brooksbank

0

1

 

1

 

SUNDAY 28/9

A v C

11AM CT 5

B v C

1PM CT 1

A v B

4.20PM CT 1

 

 

 

 

 

 

 

 

SUSSEX JUNIOR CLOSED 2008

GIRLS UNDER 17 MAIN DRAW

SUNDAY 28/9

3.40PM CT 5

Martha Possegger

v

Bryony Johnson

Bryony 4,9,5

 


 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 13

 

 

 

 
 


                                                                                                                                               

                                                                                                                                               

 

 

 

 

 

 

 

First Round

 

Court

Time

Results

 

 

Harvey Von Biel

                                                                                                                        (1)

 

 

 

Bye

Josh Clarke

(5/8)

11.40am ct 1

 

 

Louis Johnson

 

Curtis Malik

(3/4)

 

 

Bye

 

Reza Teimory

(5/8)

11am ct 4

 

Jack Brady

 

Max Ettinger

 

11.40am ct 2

 

 

Jacob Flack

(5/8)

Bye

 

 

 

James Knight

(3/4)

Charley Klus

 

11am ct 5

Ryan 2,5,2

Ryan Currid

                                                                                      (5/8)

Bye

 

 

 

Pater Berkley

(2)

 

 

 

 

 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 13

 

 
 

 

 


                                                                                                                 

 

 

Second Round

 (1st round winners competing for places 1 to 8)

Court

Time

Results

 

Harvey Von Biel

 

3pm ct 1

Harvey 3,6,5

 

Josh Clarke

Curtis Malik

 

2.20pm ct 1

Curtis 3,7,6

Reza Teimory

 

Jacob Flack

 

2.20pm ct 2

Jacob 6,(9),9,9

James Knight

 

Ryan Currid

 

2.20pm ct 3

Peter 4,2,8

Peter Berkley

 

 

Second Round

 (1st  round losers competing for places 9 to 16)

Court

Time

Results

 

 

 

 

 

 

 

Louis Johnson

 

2.20pm ct 3

Jack 1,0, 4

Jack Brady

 

Max Ettinger

 

2.20pm ct 4

Max 6/11, 11/8, 7/11, 11/8,11/8

Charley Klus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 13

 

 
 

 

 

 


                                               

 

Third Round

Sunday (2nd  round winners 1 to 8 competing for places 1 to 4)

Court

Time

Results

 

Harvey Von Biel

 

11.40am  ct 1

Harvey 0,6,9

Curtis Malik

 

Jacob Flack

 

11.40am ct 2

Peter 11/3,11/4, 7/11,13/15

Peter berkley

 

 

Third Round

Sunday (2nd round losers 1 to 8 competing for places 5 to 8)

Court

Time

Results

 

Josh Clarke

 

10.20am ct 1

Reza 7,4,9

Reza Teimory

 

James Knight

 

10.20am ct 2

James 7,3,6

Ryan Currid

 

 

Third Round

   Sunday (2nd  round winners 9 to 16 competing for places 9 to 12)

Court

Time

Results

 

 

 

11am ct 3

 

 

 

 

 

11am ct 4

 

 

 

 

Third Round

Sunday (2nd  round losers 9 to 16 competing for places 13 to 16)

Court

Time

Results

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 13

 

 

 
 

 


                                                                                                                

 

 

 

 

Court

Time

 

Final / Play-Offs

Result

Final Position

Final

Place

 

 

Ct 5

3pm

Harvey Von Biel

Harvey 11/6,10/12,6/11,11/0,11/4

Harvey Von Biel

 

1

Peter Berkley

Peter Berkley

 

2

ct 1

3.40pm

 

 

Curtis Malik

Curtis 6,5,5

Curtis Malik

 

3

Jacob flack

Jacob Flack

 

4

Ct 2

3.40pm

 

Reza Teimory

James 5,7,(7),5

James Knight

 

5

James Knight

Reza Teimory

 

6

Ct 3

 3.40pm

 

 

Josh Clarke

Josh 0-2 rtd

Josh Clarke

 

7

Ryan currid

Ryan Currid

 

8

Ct 4

3.40pm

 

 

Jack Brady

Jack 5,4,5

Jack Brady

 

9

Max Ettinger

Max Ettinger

 

10

Ct 1

4.20pm

 

 

Louis Johnson

w/o

Louis Johnson

 

11

Charley Klus

Charley Klus

 

12

 

 

 

 

 

13

 

 

 

14

 

 

 

 

 

15

 

 

 

 

 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 15

 

 

 

 
 


                                                                                                                                               

                                                                                                                                               

 

 

 

First Round

 

Court

Time

Results

 

 

Cam Western

                                                                                                                        (1)

10.20am ct 1

Cam 8,3,4

 

Ben Thompson

Rob Clarke

(5/8)

9.40am ct 1

 

Rob 5,2,(13), 7

Sam Fall

 

Joel Croucher

(3/4)

9.40am ct 2

Joel 7, 4,4

Miles Jeanneret

 

Jacob Osborne

(5/8)

9.40am ct 3

Jacob 2,5,7

Brandon Barnham

 

Ed Clarke

 

9.40am ct 4

 

Ed 3,5,6

Matt Farrage

(5/8)

Dan Berkley

 

9.40am ct 5

Stuart 3,7,7

Stuart Allcock

(3/4)

Joseph Cash

 

9am ct 5

Miles 3,9,9

Miles Jenkins

                                                                                      (5/8)

Frank Sheeran

 

10.20am ct 2

Will 6,9,7

Will Jennings

(2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 15

 

 
 

 

 


                                                                                                               

 

 

Second Round

 (1st round winners competing for places 1 to 8)

Court

Time

Results

 

Cam

 

1pm ct 1

 

Rob

 

Joel

 

1pm ct 2

 

Jacob

 

Ed

 

1pm ct 3

 

Stuart

 

miles

 

1pm ct 4

 

Will

 

 

 

Second Round

 (1st  round losers competing for places 9 to 16)

Court

Time

Results

 

Ben Thompson

 

12.20pm ct 1

 

Sam Fall

 

Miles Jeanneret

 

12.20pm ct 2

 

Brandon Barnham

 

Matt Farrage

 

12.20pm ct 3

 

Dan Berkley

 

 

Joe Cash

12.20pm ct 4

Frank Sheeran 3-0

11-2 11-4 11-3

Frank Sheeran

 

 

 

 

 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 15

 

 
 

 

 

 


                                              

Third Round

Sunday (2nd  round winners 1 to 8 competing for places 1 to 4)

Court

Time

Results

 

 

Cameron Western

9am  ct 5

Cam 3,0,2

 

Jacob Osbourne

 

Stuart Allcock

9.40am ct 5

Stuart 9,(6),12,7

 

Will Jennings

 

Third Round

Sunday (2nd round losers 1 to 8 competing for places 5 to 8)

Court

Time

Results

 

 

Joel Croucher

9.40am ct 3

Joel 4,10,(10),7

 

Rob Clarke

 

Ed Clarke

9.40am ct 4

Miles 5,rtd

 

Miles Jenkins

 

Third Round

   Sunday (2nd  round winners 9 to 16 competing for places 9 to 12)

Court

Time

Results

 

 

Sam Fall

9.40am ct 1

Sam 10,7,6

 

Miles Jennerat

 

Dan Berkley

9.40am ct 2

Dan 11,9,9

 

Frank Sheerasn

 

Third Round

Sunday (2nd  round losers 9 to 16 competing for places 13 to 16)

Court

Time

Results

 

 

Ben Thompson

10.20am ct 3

Brandon 9,8,3

 

Brandon Barnham

 

Matt Farrage

10.20am ct 4

Joe 5,(10), 3,6

 

Joe Cash

 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 15

 

 
 

 


                                                                                                               

 

 

 

 

Court

Time

 

Final / Play-Offs

Result

Final Position

Final

Place

 

 

Ct 5

1.40pm

Cam Western

Cam 8,3,5

Cam Western

 

1

Stuart Allcock

Stuart Allcock

 

2

ct 2

1pm

 

 

Jacob Osborne

w/o

Jacob Osborne

 

3

Will Jennings

Will Jennings

 

4

Ct 3

2.20pm

 

Joel Croucher

Joel 7/11,12/10, 11/8,9/11,7/11

Joel Croucher

 

5

Miles Jenkins

Miles Jenkins

 

6

Ct 4

 1pm

 

 

Rob Clarke

w/o

Rob Clarke

 

7

Ed Clarke

Ed Clarke

 

8

Ct 1

1.40pm

 

 

Sam Fall

Dan 11/5,8/11,5/11,11/5,12/10

Dan Berkley

 

9

Dan Berkley

Sam Fall

 

10

Ct 2

1.40pm

 

 

Miles Jeanneret

Frank 7/11,11/3,11/7,11/7

Frank Sheeran

 

11

Frank Sheeran

Miles Jeanneret

 

12

Ct 3

1.40pm

 

 

 

Brandon Barnham

Joe 11/7,10/12,11/4,8/11,11/6

Joe Cash

 

13

Joe Cash

Brandon Barnham

 

14

Ct 4

1.40pm

 

 

Ben Thompson

Matt 9,7,3

Matt Farrage

 

15

Matt Farrage

Ben Thompson

 

16

 


 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 17

 

 

 

 
 


                                                                                                                                               

                                                                                                                                               

 

 

 

 

First Round

 

Court

Time

Results

 

 

Ryan Whiteley

                                                                                                                        (1)

 

 

 

Bye

Alex Dawson

(5/8)

10.20am ct 3

 

Alex 4,4,6

Tom Bailey

 

Alex Fuller

(3/4)

10.20am ct 4

Alex Fuller 6,0,5

Dewi Banks

 

Daniel Foden

(5/8)

10.20am ct 5

Dan 2,2,6

Sam Barnham

 

Henry Geal

 

11am ct 1

 

Henry 4,7,4

Sam Page

(5/8)

Callum MacDonald

 

11am ct 2

Alex (14), 5,7,4

Alex Downe

(3/4)

Alex Leng

 

11am ct 3

Milo 8/11, 9/11, 11/9, 12/10,11/9

Milo Locke

                                                                                      (5/8)

Bye

 

 

 

Jake Bennett

(2)

 

 

 

 

 

 

 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 17

 

 
 

 

 


                                                                                                                 

 

Second Round

 (1st round winners competing for places 1 to 8)

Court

Time

Results

 

Ryan Whiteley

 

1pm ct 5

Ryan 4,2,2

Alex D

 

Alex F

 

1.40pm ct 1

Dan 5,6,(4),7

Dan Foden

 

Henry

 

1.40pm ct 2

Alex D 6,7,1

Alex Downe

 

Milo

 

1.40pm ct 5

Jake (1),3,8,2

Jake Bennet

 

 

 

Second Round

 (1st  round losers competing for places 9 to 16)

Court

Time

Results

 

Bye

 

 

 

Tom

 

Dewi

 

1.40pm ct 3

Dewi 8/11, 1,3,3

Sam Barnham

 

Sam Page

 

1.40pm ct 4

Callum 5,7,6

Callum Macdonald

 

Alex Leng

 

 

 

bye

 

 

 

 

 

 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 17

 

 
 

 

 

 


                                           

Third Round

Sunday (2nd  round winners 1 to 8 competing for places 1 to 4)

Court

Time

Results

 

Ryan whiteley

 

11am  ct 1

Ryan 11,6,3

Dan Foden

 

Alex Downe

 

11am ct 2

Alex 9,5,4

Jake Bennet

 

 

Third Round

Sunday (2nd round losers 1 to 8 competing for places 5 to 8)

Court

Time

Results

 

Alex dawson

 

Sat 4.20pm ct 1

 

Alex Fuller

 

Henry Geal

 

Sat 4.20pm ct 2

 

Milo Locke

 

 

Third Round

   Sunday (2nd  round winners 9 to 16 competing for places 9 to 12)

Court

Time

Results

 

 

Tom bailey

11.40am ct 3

Dewi 6,7,9

Dewi banks

 

Callum Macdonald

 

11.40am ct 5

Alex 6,(1),9,7

Alex Leng

 

 

Third Round

Sunday (2nd  round losers 9 to 16 competing for places 13 to 16)

Court

Time

Results

 

Sam Page

 

 

Sam P 3,1,0

Sam Barnham

 

 

 

 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 17

 

 
 

 


                                                                                                               

 

 

 

 

 

Court

Time

 

Final / Play-Offs

Result

Final Position

Final

Place

 

 

Ct 5

2.20pm

Ryan whiteley

Ryan whiteley 5,4,5

Ryan Whiteley

 

1

Alex Downe

Alex Downe

 

2

Ct 1

2.20pm

 

 

Dan Foden

Dan 8,4,7

Dan Foden

 

3

Jake Bennet

Jake Bennet

 

4

Ct 2

2.20pm

 

Alex Dawson

Alex Dawson 3/11,11/5,11/7,5/11,11/9

Alex Dawson

 

5

Alex fuller

Alex Fuller

 

6

Ct 3 2.20pm

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

8

Ct 4

2.20pm

 

 

Dewi Banks

Alex 5,6,3

Alex Leng

 

9

Alex Leng

Dewi Banks

 

10

Ct 3

3pm

 

 

Tom bailey

Callum 7,3,2

Callum MacDonald

 

11

Callum macDonald

Tom Bailey

 

12

Ct 4

3pm

 

 

Sam Page

SAM P 3,1,0

Sam Page

 

13

Sam barnham

Sam Barnham

 

14

 


 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 19

 

 

 

 
 


               

 

 

 

                                                                                                                 

 

 

 

Second Round

 (1st round winners competing for places 1 to 8)

Court

Time

Results

 

 

Steve Wykes (1)

3pm ct 2

Steve 7,4,4

 

Ben Stainer

 

Toby Dawson

3pm ct 3

Toby 11/13,9/11, 11/6,11/7,11/6

 

Kit Pearman (3/4)

 

Ryan Whiteley (3/4)

3pm ct 4

Joe w/o

 

Joe Mack

 

Daniel Foden

3pm ct 5

Alex 5,4,3

 

Alex Pett (2)

 

 

Second Round

 (1st  round losers competing for places 9 to 16)

Court

Time

Results

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 19

 

 
 

 

 

 


                                               

 

Third Round

Sunday (2nd  round winners 1 to 8 competing for places 1 to 4)

Court

Time

Results

 

Steve wykes

 

12.20pm  ct 1

Steve 1,5,2

Toby Dawson

 

Joe Mack

 

12.20pm ct 2

Alex 9,9 retired

Alex Pett

 

 

Third Round

Sunday (2nd round losers 1 to 8 competing for places 5 to 8)

Court

Time

Results

 

Ben Stainer

 

Sat 5pm ct 1

Kit 7,3,9

 

Kit Pearman

 

Bye

Sat 5pm ct 2

 

 

Dan Foden

 

Third Round

   Sunday (2nd  round winners 9 to 16 competing for places 9 to 12)

Court

Time

Results

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Third Round

Sunday (2nd  round losers 9 to 16 competing for places 13 to 16)

Court

Time

Results

 

 

 

 

 

 

Sussex Junior Closed 2008

 

Boys Under 19

 

 
 

 


                                                                                                                

 

 

 

 

 

Court

Time

 

Final / Play-Offs

Result

Final Position

Final

Place

 

 

Ct 5

4.20pm

Steve Wykes

Steve 11/8,7/11,11/9,12/10

 

Steve Wykes

 

1

Alex Pett

Alex Pett

 

2

Ct 2

4.20pm

 

 

Toby Dawson

Toby w/o

Toby Dawson

 

3

Joe Mack

Joe Mack

 

4

Ct 3

4.20pm

 

Kit Pearman

Dan 9,(9),9,4

Dan Foden

 

5

Dan Foden

Kit Pearman

 

6

Ct 4 4.20pm

 

 

Ben Stainer

 

Ben Stainer

 

7

Bye

Bye

 

8

 

 

 


 


SUSSEX JUNIOR CLOSED 2008

 UNDER 11 MIXED DRAW

 

 

 

 

 

 

NAME

 

 

 

 

TOTAL

Peter Berkley

 

3   3,1,0

3

3 1,0,1

9

Jake Sheeran

0

 

0

0

0

Alice Rose

0

3 11,5,2

 

3 9,1,6

6

 

Perry Malik

0

3

0

 

3

 

Sat 9am

A v B

C v D

sat 11.40am

A v C

B v D

sat 3.40pm

A v D

B v C

 

 

 

 

 

 

 

 

NAME

 

 

 

 

TOTAL

Curtis Malik

 

3 1,1,2

3, 0,1,3

3 5,7,3

9

 

Matthew Card

0

 

3 3,7,5

0

3

Bethany Currid

0

0

 

0

0

Harry Bodgener

0

3, 2,2,1

3, 0,0,2

 

6

Sat 9am

A v B

C v D

sat 11.40am

A v C

B v D

sat 3.40pm

A v D

B v C

match 1

match 2

match 3

match 4

sun 9am

winner A v R-Up B

Winner B v R-up A

3rd A v 4th B

3rd B v 4th A

Peter Berkley v Harry Bodgener

Curtis Malik v Alice Rose

Perry Malik v Bethany Currid

Matthew Card v Jake Sheeran

Peter 1,5,5

Curtis 5,4,3

Perry 2,2,3

jake 4,(7),6,4

sun 11.40am

winner match 3 v winner match 4

R-up match 3 v R-up match 4

Perry v

Jake

Bethany vs

Matthew Card 

Perry 11/3,10/12,11/9,7/11,11/5

Matthew 2,3,5

sun 12.20pm

R-up match 1 v R-up match 2

Harry v

Alice

Harry 4,5,2

sun 1pm

winner match v winner match 2

Peter v

Curtis

Peter 9,3,12